MKS BANK BS Płońsk

Home  ::   Chat  ::   Forum  ::   Księga Gości

Bieg Niepodległości - Warszawa 11.11.2012
Tradycją dnia 11 listopada stało się świętowanie odzyskania niepodległości poprzez udział w różnego rodzaju imprezach sportowych w tym najchętniej chyba w biegach ulicznych. Popularność tego rodzaju aktywności fizycznej rośnie z roku na rok, a największym biegiem w tym dniu jest 10-kilometrowy Bieg Niepodległości w Warszawie, w którym tym razem wzięło udział około 8 tysięcy zawodników. Swojego reprezentanta w tej imprezie w osobie Miłosza Borowskiego miał MKS Durasan Płońsk. Osiemnastoletni uczeń płońskiego ogólniaka jest wicemistrzem Polski juniorów na dystansie 1500 metrów z tego roku i start na 10 km był jednym ze sprawdzianów w okresie przygotowawczym do sezonu 2013. Miłosz zaprezentował się świetnie. Zajął 10 miejsce open z czasem 32.29 sekund, a w kategorii do 25 lat uplasował się na 3 pozycji. Tuż po biegu Miłosz powiedział, że trochę przesadził z tempem na początku, bo długo utrzymywał się na 4 miejscu, jednak w drugiej części dystansu musiał za to szarżowanie zapłacić i spadł o kilka pozycji. Bieg wygrał Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) z czasem 29.53 a wśród kobiet pierwsza linię mety minęła Agnieszka Ciołek Mierzejewska z rezultatem 34.35 sek.
Obecnie zawodnicy MKS Dursan Płońsk przygotowują się do startów halowych których zwieńczeniem będą Halowe Mistrzostw Polski Juniorów w Spale (24-27 stycznia).
Dodał: admin, dnia 11.11.2012, 20:42 komentarze