MKS BANK BS Płońsk

Home  ::   Chat  ::   Forum  ::   Księga Gości

Grand Prix PZLA - Płock 16.05.2012
Lekkoatletyczny sezon startowy dopiero co ruszył z bloków, a grupa zawodników MKS Durasan Płońsk już nadaje ton wydarzeniom na bieżni. W środę w Płocku rywalizowano w Pucharze Polski, a nasza sprinterka już wybiegała ,,życiówkę". Z nowym rekordem wrócił też Miłosz Borowski i Ola Leszczyńska.
W swoim pierwszym starcie w tym sezonie - na dystansie 100 metrów - rewelacyjnie wypadła Monika Wiekiera.
W złych warunkach atmosferycznych i przeciwnym wietrze (-0.2) uzyskała rekord życiowy – 12.28. Monika w kwalifikacjach miała okazje rywalizować z uczestniczką zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Daegul Eweliną Ptak (Śląsk Wrocław), która w eliminacjach przebiegła 100 metrów w 11.96. W finale jednak zrobiła falstart i została zdyskwalifikowana - relacjonuje Robert Adamski, trener 18-letniej Moniki Wiekiery.

Dobrze w starty wszedł także Miłosz Borowski, który tym razem rywalizował na dystansie 1500 metrów. W silnie obsadzonym biegu, w którym konkurowało ze sobą 22 zawodników, Miłosz zajął czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym - 4.01.41. Wygrał Damian Roszko z Podlasia Białystok (3.49.25).

Także czwartą pozycję, w konkurencji trójskoku, wywalczyła Ewelina Wyszczelska. Zawodniczka skoczyła na odległość 11 metrów i 21 cm. Piąta była Aleksandra Leszczyńska (10.87), szósta Magdalena Walczak (10.06) a siódma Niderla Paulina (9.00). Wygrała Joanna Domiza z RKS Łódź z wynikiem 12.22.

Poza klasyfikacją Grand Prix wystartowali chłopcy w trójskoku: pierwszą lokatę zajął Piotr Figat (14.09), drugą Kacper Pieniek (12.76) a trzecią Patryk Żebrowski (11.79).

Dodał: admin, dnia 18.05.2012, 20:39 komentarze