MKS BANK BS Płońsk

Home  ::   Chat  ::   Forum  ::   Księga Gości

Mistrzostwa Polski juniorów w biegach przełajowych - Szczecin 24.03.2012
W sobotę 24-go marca w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpili także zawodnicy płońskiego MKS Durasan. Znaczący sukces odniósł Miłosz Borowski (trener Robert Adamski), który zajął 4 miejsce w biegu na 3 km. Rywalizujący w kategorii juniora z o rok starszymi zawodnikami dostarczył kibicom bardzo dużo emocji. Po dwóch upadkach na trasie w połowie dystansu zajmował 10-tą lokatę z duża stratą do czołówki. Jednak na ostatnim kilometrze biegu, nie mając nic do stracenie zaatakował i przesunął się o kilka pozycji wyżej. Najmocniejszym akcentem tego biegu był jednak jego finisz, gdzie w sprinterskim tempie wyprzedził przed samą metą jeszcze dwóch rywali. Bieg wygrał Dawid Konieczek z WMLKS Nadodrze Powodowo. Tym samym Miłosz powtórzył sukces sprzed roku, kiedy to w tej samej imprezie także zajął 4 miejsce i już teraz zapowiada, że za rok postara się wygrać trudne przełajowe zmagania.
Ambitnie walczyli także pozostali zawodnicy płońskiego klubu. Emil Owocki (trener Marcin Zaborowski) zajął 52 lokatę w biegu na 5 km juniorów młodszych, a Maciej Zadroga (trener Zbigniew Wiśniewski) uplasował się na 87 pozycji w biegu na 3 km juniorów młodszych. Obaj zawodnicy są z rocznika młodszego tejże kategorii. Dużego pecha miał Michał Salak, który popchnięty przez jednego z rywali upadł i musiano mu udzielić pomocy medycznej.
Dodał: admin, dnia 25.03.2012, 21:02 komentarze